• info@panocuyuz.com
  • +90(501) 321 5857

Federal Elektrik ve Yatırım Tic. A.Ş.

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
772 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: 1. Organize Sanayi Bölgesi 1. Yol No: 25 Hanlı-Arifiye / SAKARYA
  • TELEFON: +90 264 291 45 00
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:30-18:00
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Federal Şirketler Grubu elektrik malzeme imalatından mermere, aydınlatmadan, doğalgaza kadar farklı alanlarda faaliyet göstermektedir. 500 büyük sanayi kuruluşu içinde olup, dört kıtaya ihracat yapmaktadır. Dünyayı günü gününe iyi takip eden ve Ar-Ge’ ye büyük yatırım yapan grubun Türkiye’ de ve Dünya’ da Endüstriyel Tasarım ve Patent tescilleri bulunmaktadır.

Federal Elektrik 1989′ da Adapazarı’ nda kuruldu. Kısa sürede büyüyerek dünyanın önde gelen Alçak Gerilim şalt Cihazları üreticileri arasında yerini aldı. 25.000 m² si kapalı alan olmak üzere %100 yerli sermaye ile kuruldu. 3250 çeşit ürün üretilmektedir. AG şalt malzemeleri ürün yelpazesinin %95’ ini üretir durumda olan Federal Elektrik, %5’ lik bölüm ile ilgili olarak AR-Ge çalışmalarına devam etmektedir.

Federal Elektrik, alçak gerilimde bu pazardan pay alan ilk sıralara yerleşen tek Türk firmasıdır. Firma bünyesinde; Mekanik Ar- Ge, Elektronik Ar-Ge ve Elektrik Ar- Ge çalışmaları, üç ayrı birimde koordineli olarak yürütülmektedir. Dünyanın en gelişmiş bilgisayar sistemleri ve CAD-CAM yazılımlarından olan Silicon Graphics ve Uni Graphics’in kullanıldığı Ar-Ge bölümünde üstün kaliteli ürünler konularında uzman ve deneyimli mühendisler ve tasarımcılar tarafından bugünün ve yarının ihtiyaçlarına, geleceğin teknolojisiyle yanıt verecek şekilde tasarlanmakta ve üretime hazırlanmaktadır. Ar-Ge bölümünde tasarlanan ve biçimsel olarak son şeklini alan ürünlerin tüm parçaları prototip olarak Federal Elektrik bünyesinde üretilmektedir.Bilgisayar ortamında mekanik tasarımı hazırlanıp, kontak basıncı, 3 boyutlu mekanizma tasarım ve tolerans simülasyonları yapılarak kontrol edilen ürünlerin önce prototipleri hazırlanmakta, gözle de bire bir kontrolleri yapıldıktan sonra tasarımlar network vasıtasıyla kalıphanede bulunan Charmilles tel erezyon ve CNC tezgahlarına aktarılmakta ve kalıpları hazırlanmaktadır. Kalıplar hazırlandıktan sonra ilk ürünler üretilmektedir. Bu parçalardan üretilen numuneler çeşitli çevre sıcaklığında mekaniki (çekme, kopma, sertlik, sürtünme v.s.) ve elektriksel (kısa devre, termik ve manyetik açma v.s.) testlere tabi tutulmaktadır. Testleri başarıyla tamamlanan ürünler seri üretime hazır hale gelmektedir.

Uluslararası standartlara uygun olarak üretilen ürünler, kısa devre testleri de dahil olmak üzere çağdaş test sistemleri ile donatılmış laboratuarlarda modern test cihazları ile test edilmektedir.

Federal Elektrik, sistemli gelişimini 1994 yılında Uluslar arası Standartlara taşıyarak, ISO 9000 belgesini alan ilk 70 kuruluş içinde yer almıştır. I. Uluslar arası Teknoloji- Kalite ve Üretim Sistemleri kongresinde TS-EN 9000 kalite güvence sistemini en iyi uygulayan firmalardan biri olarak Kalite Ödülü’ne layık görülmüştür.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.